Správce městských sportovišť

FacebookInstagram

Areál Střelnice

Virtuální prohlídka

První zmínky o jabloneckém stadionu jsou již z 19. století, kde na místě dnešního stadionu zřídil své sportoviště střelecký klub Jablonec. V roce 1955 byl realizován projekt nové hlavní tribuny. V létě roku 1964 byla tehdejší písková plocha nahrazena travnatým povrchem.

Počátkem roku 1965 Střelnice přechází pod Tělovýchovnou jednotu LIAZ, kterou tvořily dva oddíly, atletický a fotbalový. Stadion začal vzkvétat, byla vybudována nová tribuna B, budova hlasatelny a atleti dostali novou krytou atletickou halu, která byla a je rozvoj sportu nejen ve městě velmi důležitá. Střelnice se měnila v jedno z nejmodernějších atletických sportovišť v republice. Atleti dobudovali tartanový ovál i rehabilitační prostory.

Po sametové revoluci docházely prostředky i TJ LIAZ. Sportoviště se přestaly rozvíjet i udržovat a začaly chátrat. Na podzim 2001 zastupitelé města rozhodli o bezplatném převodu sportovního areálu do majetku města. V září 2002 se rozhodlo o vybudování fotbalového a atletického stadionu. Střelnice se i díky tomu stala moderním stadionem splňující veškerá kritéria pro pořádání ligy i mezinárodních utkáních fotbalové reprezentace i domácích a mezinárodních atletických závodů Součástí areálu je zrekonstruovaná atletická hala, s fitness, rehabilitací a saunou.

 

  

 

DOKUMENTY A FORMULÁŘE KE STAŽENÍ: